• Russian (CIS)
  • Română (România)
  • English (United Kingdom)
Home Футбол Rezultatele din manşa secundă a turului doi preliminar al Ligii Europa

Rezultatele din manşa secundă a turului doi preliminar al Ligii Europa

Rezultatele înregistrate în partidele disputate, joi, în manşa secundă a turului doi preliminar al Ligii Europa:

FC Şirak (Armenia) - (+) AIK Solna (Suedia) 0-2, în tur 0-2

Alaşkert FC (Armenia) - (+) Kairat Alma Ata (Kazahstan) 2-1, în tur 0-3

(+) Debrecen VSC (Ungaria) - Skonto Riga (Letonia) 9-2, în tur 2-2

(+) Dinamo Minsk (Belarus) - Cernomore Varna (Bulgaria) 4-0, în tur 1-1

(+) FK Qabala (Azerbaidjan) - FK Cukaricki (Serbia) 2-0, în tur 0-1

FK Spartaks Jurmala (Letonia) - (+) Vojvodina Novi Sad (Serbia) 1-1, în tur 0-3

(+) Inter Baku (Azerbaidjan) - FH Hafnarfjordur (Islanda) 2-2 după prelungiri, în tur 2-1

Nomme JK Kalju (Estonia) - (+) FC Vaduz (Liechtenstein) 0-2, în tur 1-3

(+) Omonia Nicosia (Cipru) - Jagiellonia Bialystok (Polonia) 1-0, în tur 0-0

(+) Zeljeznicar Sarajevo (Bosnia-Herţegovina) - Ferencvaros Budapesta (Ungaria) 2-0, în tur 1-0

Beitar Ierusalim (Israel) - (+) Sporting Charleroi (Belgia) 1-4, în tur 1-5

FC Botoşani (România) - (+) Legia Varşovia (Polonia) 0-3, în tur 0-1

(+) Brondby IF (Danemarca) - Beroe Stara Zagora (Bulgaria) 0-0, în tur 1-0

FC Differdange 03 (Luxemburg) - (+) Trabzonspor (Turcia) 1-2, în tur 0-1

(+) Hajduk Split (Croaţia) - NK Koper (Slovenia) 4-1, în tur 2-3

(+) IFK Goteborg (Suedia) - Slask Wroclaw (Polonia) 2-0, în tur 0-0

(+) Odds BK (Norvegia) - Shamrock Rovers (Irlanda) 2-1, în tur 2-0

(+) PAOK Salonic (Grecia) - Lokomotiva Zagreb (Croaţia) 6-0, în tur 1-2

(+) Rosenborg Trondheim (Norvegia) - KR Reykjavik (Islanda) 3-0, în tur 1-0

(+) Stromsgodset (Norvegia) - Mlada Boleslav (Cehia) 0-1, în tur 2-1

FK Trakai (Lituania) - (+) Apollon Limassol (Cipru) 0-0, în tur 0-4

University College Dublin AFC (Irlanda) - (+) Slovan Bratislava (Slovacia) 1-5, în tur 0-1

(+) FC Thun (Elveţia) - Hapoel Beer Sheva (Israel) 2-1, în tur 1-1

(+) MSK Zilina (Slovacia) - Dacia Chişinău (Moldova) 4-2, în tur 2-1

Newtown AFC (Ţara Galilor) - (+) FC Copenhaga (Danemarca) 1-3, în tur 0-2

(+) Astra Giurgiu (România) - Inverness CT (Scoţia) 0-0, în tur 1-0

(+) FK Rabotnicki (Macedonia) - FK Jelgava (Letonia) 2-0, în tur 0-1

Mladost Podgorica (Muntenegru) - (+) FK Kukesi (Albania) 2-4, în tur 1-0

(+) Wolfsberger AC (Austria) - Şahtior Soligorsk (Belarus) 2-0, în tur 1-0

(+) Aberdeen FC (Scoţia) - NK Rijeka (Croaţia) 2-2, în tur 3-0

Birkirkara FC (Malta) - (+) West Ham United (Anglia) 1-0, 3-5 la loviturile de departajare, în tur 0-1

Linfield FC (Irlanda de Nord) - (+) Spartak Trnava (Slovacia) 1-3, în tur 1-2.

Echipele precedate de semnul (+) s-au calificat în turul trei preliminar al Ligii Europa, care se va disputa la 30 iulie (turul) şi 6 august (returul).

Programul meciurilor din turul trei preliminar al Ligii Europa este următorul:

FC Zurich (Elveţia) - Dinamo Minsk (Belarus)

Kairat Almat Ata (Kazahstan) - Aberdeen FC (Scoţia)

MSK Zilina (Slovacia) - Vorksla Poltava (Ucraina)

AZ'67 Alkmaar (Olanda) - Istanbul Başakşehir (Turcia)

Girondins Bordeaux (Franţa) - AEK Larnaca (Cipru)

PAOK Salonic (Grecia) - Spartak Trnava (Slovacia)

Sampdoria Genova (Italia) - Vojvodina Novi Sad (Serbia)

Slovan Liberec (Cehia) - Hapoel Kiryat Shmona (Israel)

Athletic Bilbao (Spania) - Inter Baku (Azerbaidjan)

ASA Târgu Mureş (România) - AS Saint-Etienne (Franţa)

FK Kukesi (Albania) - Legia Varşovia (Polonia)

Qabala FK (Azerbaidjan) - Apollon Limassol (Cipru)

FK Rabotnicki (Macedonia) - Trabzonspor (Turcia)

Debreceni VSC (Ungaria) - Rosenborg Trondheim (Norvegia)

Sporting Charleroi (Belgia) - Zoria Luhansk (Ucraina)

Wolfsberger AC (Austria) - Borussia Dortmund (Germania)

Brondby IF (Danemarca) - Omonia Nicosia (Cipru)

FK Jablonec (Cehia) - FC Copenhaga (Danemarca)

Sturm Graz (Austria) - Rubin Kazan (Rusia)

AIK Solna (Suedia) - Atromitos FC (Grecia)

SCR Altach (Autria) - Vitoria Guimaraes (Portugalia)

FC Thun (Elveţia) - FC Vaduz (Liechenstein)

IF Elfsborg (Suedia) - Odds BK (Norvegia)

Standard Liege (Belgia) - Zeljeznicar Sarajevo (Bosnia-Herţegovina)

Hajduk Split (Croaţia) - Stromsgodset IF (Norvegia)

Belenenses Lisabona (Portugalia) - IFK Goteborg (Suedia)

Southampton (Anglia) - Vitesse Arnhem (Olanda)

West Ham United (Anglia) - Astra Giurgiu (România)

FC Krasnodar (Rusia) - Slovan Bratislava (Slovacia).