• Russian (CIS)
  • Română (România)
  • English (United Kingdom)
Home Футбол Programul partidelor de la Cupa Mondială de fotbal

Programul partidelor de la Cupa Mondială de fotbal

Programul partidelor care se vor disputa în perioada 12 iunie - 13 iulie la turneul final al Cupei Mondiale din Brazilia:

12 iunie: Grupa A: Brazilia - Croaţia, la Sao Paulo, la ora 23.00, ora Chișinăului;

13 iunie: Grupa A: Mexic - Camerun, la Natal, ora 19.00; Grupa B: Spania - Olanda, la Salvador, ora 22.00, Chile - Australia, la Cuiaba, ora 01.00;

14 iunie: Grupa C: Columbia - Grecia, la Belo Horizonte, ora 19.00; Grupa D: Uruguay - Costa Rica, la Fortaleza, ora 22.00; Grupa D: Anglia - Italia, la Manaus, ora 01.00; Grupa C: Coasta de Fildeş - Japonia, la Recife, ora 04.00;

15 iunie: Grupa E: Elveţia - Ecuador, la Brasilia, ora 19.00, Franţa - Honduras, la Porto Alegre, ora 22.00; Grupa F: Argentina - Bosnia-Herţegovina, la Rio de Janeiro, ora 01.00;

16 iunie: Grupa G: Germania - Portugalia, la Salvador, ora 19.00; Grupa F: Iran - Nigeria, la Curitiba, ora 22.00; Grupa G: Ghana - SUA, la Natal, ora 01.00;

17 iunie: Grupa H: Belgia - Algeria, la Belo Horizonte, ora 19.00; Grupa A: Brazilia - Mexic, la Fortaleza, ora 22.00; Grupa H: Rusia - Coreea de Sud, la Cuiaba, ora 01.00;

18 iunie: Grupa B: Australia - Olanda, la Porto Alegre, ora 19.00; Grupa B: Spania - Chile, la Rio de Janeiro, ora 22.00; Grupa A: Camerun - Croaţia, la Manaus, ora 01.00;

19 iunie: Grupa C: Columbia - Coasta de Fildeş, la Brasilia, ora 19.00; Grupa D: Uruguay - Anglia, la Sao Paulo, ora 22.00; Grupa C: Japonia - Grecia, la Natal, ora 01.00;

20 iunie: Grupa D: Italia - Costa Rica, la Recife, ora 19.00; Grupa E: Elveţia - Franţa, la Salvador, ora 22.00; Honduras - Ecuador, la Curitiba, ora 01.00;

21 iunie: Grupa F: Argentina - Iran, la Belo Horizonte, ora 19.00; Grupa G: Germania - Ghana, la Fortaleza, ora 22.00; Grupa F: Nigeria - Bosnia-Herţegovina, la Cuiaba, ora 01.00;

22 iunie: Grupa H: Belgia - Rusia, la Rio de Janeiro, ora 19.00; Grupa H: Coreea de Sud - Algeria, la Porto Alegre, ora 22.00; Grupa G: SUA - Portugalia, la Manaus, ora 01.00;

23 iunie: Grupa B: Australia - Spania, la Curitiba, ora 19.00; Olanda - Chile, la Sao Paulo, ora 19.00; Grupa A: Camerun - Brazilia, la Brasilia, ora 23.00; Croaţia - Mexic, la Recife, ora 23.00;

24 iunie: Grupa D: Italia - Uruguay, la Natal, ora 19.00; Costa Rica - Anglia, la Belo Horizonte, ora 19.00; Grupa C: Japonia - Columbia, la Cuiaba, ora 23.00; Grecia - Coasta de Fildeş, la Fortaleza, ora 23.00.

25 iunie: Grupa F: Nigeria - Argentina, la Porto Alegre, ora 19.00; Bosnia-Herţegovina - Iran, la Salvador, ora 19.00; Grupa E: Honduras - Elveţia, la Manaus, ora 23.00; Ecuador - Franţa, la Rio de Janeiro, ora 23.00;

26 iunie: Grupa G: SUA - Germania, la Recife, ora 19.00; Portugalia - Ghana, la Brasilia, ora 19.00; Grupa H: Coreea de Sud - Belgia, la Sao Paulo, ora 23.00; Algeria - Rusia, la Curitiba, ora 23.00.

 

OPTIMILE DE FINALĂ

28 iunie: locul 1 grupa A - locul 2 grupa B - la Belo Horizonte, ora 19.00 - meciul 49

28 iunie: locul 1 grupa C - locul 2 grupa D - la Rio de Janeiro, ora 23.00 - meciul 50

29 iunie: locul 1 grupa B - locul 2 grupa A - la Fortaleza, ora 19.00 - meciul 51

29 iunie: locul 1 grupa D - locul 2 grupa C - la Recife, ora 23.00 - meciul 52

30 iunie: locul 1 grupa E - locul 2 grupa F - la Brasilia, ora 19.00 - meciul 53

30 iunie: locul 1 grupa G - locul 2 grupa H - la Porto Alegre, ora 23.00 - meciul 54

1 iulie: locul 1 grupa F - locul 2 grupa E - la Sao Paulo, ora 19.00 - meciul 55

1 iulie: locul 1 grupa H - locul 2 grupa G - la Salvador, ora 23.00 - meciul 56

 

SFERTURILE DE FINALĂ

4 iulie: cîştigătoare meci 53 - cîştigătoare meci 54 - la Rio de Janeiro, ora 19.00 - partida 57

4 iulie: cîştigătoare meci 49 - cîştigătoare meci 50 - la Fortaleza, ora 23.00 - partida 58

5 iulie: cîştigătoare meci 55 - cîştigătoare meci 56 - la Brasilia, ora 19.00 - partida 59

5 iulie: cîştigătoare meci 51 - cîştigătoare meci 52 - la Salvador, ora 23.00 - partida 60

 

SEMIFINALE

8 iulie: cîştigătoare meci 57 - cîştigătoare meci 58 - la Belo Horizonte, ora 23.00 - partida 61

9 iulie: cîştigătoare meci 59 - cîştigătoare meci 60 - la Sao Paulo, ora 23.00 - partida 62

 

FINALA MICĂ

12 iulie: învinsa meci 61 - învinsa meci 62 - la Brasilia, ora 23.00

 

FINALA

13 iulie: cîştigătoare meci 61 - cîştigătoare meci - la Rio de Janeiro, ora 22.00.